Balkon ozdobą naszego mieszkania

Wiosna to pora roku na którą czekamy. Wcześniej przygotowujemy sami sadzonki albo szukamy odpowiednich w sklepach ogrodniczych. Jest bardzo duży wybór gatunków roślin którymi możemy ozdobić balkon. Balkon ozdobiony roślinami ładnie wygląda ale też może stanowić miejsce wypoczynku, pracy lub maleńkiej jadalni. Od czego zacząć?

Przede wszystkim usunąć niepotrzebne rzeczy, pomalować balustradę, ustawić pojemniki na kwiaty. A oto kilka przykładów; podłużny balkon z ażurową balustradą umieszczamy skrzynki na długim boku z roślinami niskimi, a krótsze boki można obsadzić pnącymi które będą tworzyć zielony parawan.

Balkon bardzo mały, umieszczamy skrzynki z kwiatami o niskim pokroju. Balkon narożny; na ścianie narożnej i na drugim końcu balkonu w skrzynkach sadzimy rośliny pnące, a po zewnętrznej stronie umieszczamy pojemniki z niskimi kwiatami. Jest wiele jeszcze innych rzeczy do zrobienia żeby nasz balkon wyglądał efektownie.

Odpowiedni dobór kwiatów i ich wymagania, nasłonecznienie, wilgotność, nawożenie, zacienienie. Do ukwiecenia balkonu nadają się wszystkie te rośliny, które szybko rosną i długo kwitną. Można mieć długo ładny balkon ale trzeba pamiętać o terminie siewu i sadzenia kwiatów a także w jakim czasie kwitną.

Rośliny które uprawiamy na balkonach uszeregowane według pory kwitnienia; tulipan, barwinekpospolity, bratek, stokrotka, wrzosiec, zawilec, fuksja, niezapominajka, pelargonia, ubiorek wiecznie zielony, begonia, maczek kalifornijski, fasola wielokwiatowa goździk pierzasty, lobelia, maciejka nagietek, niecierpek, aksamitka.

Autor: BI
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.