Budowa szklarni

Zimny inspekt powinien się znaleźć w każdym ogrodzie. W najprostszym wykonaniu jest to skrzynia bez dna z przeszklona przykrywa i pełni role miniaturowej szklarni do uprawy siewek i ukorzeniania sadzonek oraz hartowania delikatnych roślin, które wyrosły pod osłonami przed wysadzeniem w ogrodzie.

Postaw go na nawierzchni utwardzonej, jak patio czy ścieżka. Mogą być w nim ustawione skrzynki z wysiewami i rośliny w doniczkach, a jeśli inspekt wypełnimy warstwa gleby, będzie w nim można uprawiać rośliny bezpośrednio. Możesz kupić gotowy inspekt, ale jego samodzielne wykonanie i daje wiele satysfakcji i możliwość wykonania inspektu dokładnie ci odpowiedniej. Zimny inspekt możesz wykonać w całości z drewna lub wybudować podstawę z cegieł a przykrywę z drewna.

Przykrywę można przeszklić, ale przezroczyste plastikowe płyty są bezpieczniejsze i łatwiejsze w obróbce. Przymocuj je do skrzyni na zawiasach, aby umożliwić uchylanie w celach wentylacyjnych. Z przodu zamocuj prosty zamek w celu zamykania inspektu na noc; inaczej silny wiatr może zerwać klapę i zniszczyć ja. Jeśli potrzebujesz większej powierzchni uprawnej niż zapewniona w jednym inspekcie, po prostu dobudowuj kolejne skrzynie do pierwszej w miarę wzrastania potrzeb.

Inspekt należy umieścić w miejscu słonecznym, najlepiej osłoniętym od strony najczęściej wiejących wiatrów, a klapę utrzymywać w czystości dla zapewnienia roślinom jak największej ilości światła. W zimne noce zamykaj go.
Dobra rada !!! Stosuj śruby 38 mm z łbem stożkowym płaskim.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Beata

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.