Czas na zmiany w ogrodzie

Zima to czas na przemyślenia i plany co możemy zmienić w wyglądzie naszego ogrodu. Jest wiele aranżacji nad którymi warto pracować a za kilka lat cieszyć się urokami swojej pracy. Malownicze drzewa których korony o zwisłych gałęziach tworzą zielone parasole lub naturalne altanki, przyjemny jest odpoczynek.

Popularnym drzewem w naszych ogrodach jest wierzba płacząca, cienkie wąskie listki na giętkich gałązkach trzepoczą wesoło na wietrze, spływającymi gałęziami z pnia ładnie komponuje się z wodą u jej stóp. Wiąz płaczący, jego gałęzie i liście dają przytulne schronienie pod kopulastą koroną, złotokap – malownicze ciężkie grona kwiatów z wygiętymi łukowato gałęziami dodają wdzięku i urody.

Nie może zabraknąć w ogrodzie kwitnącej wiśni japońskiej której urody dodają ukwiecone gałęzie, przyjemny odpoczynek zapewni nam osłona parasola z liści brzozy płaczącej. Płaczące drzewa są piękne i bardzo dekoracyjne, ale pokrój innych drzew zmieniające kolory liści mogą zapierać dech w piersi, popatrzmy na barwy jesieni.

Klon palmowy, przebarwia się na jaskrawoczerwony kolor, oczar chiński przyozdabia się w żółtą szatę, dereń ubiera swoje liście w nierówne białe plamki tym samym nadaje tło dla innych roślin o ozdobnych liściach, wiele by wymieniać pięknych gatunków. Wszystkie rośliny mają coś pięknego w sobie.

Drzewa posadzone wokół domu pozwalają cieszyć się chłodnym cieniem w którym mogą wypoczywać mieszkańcy domu, zwierzęta i ptaki. Niegdyś dostojne drzewo było symbolem stałości, mądrości, szczęścia i strażnikiem domowego bezpieczeństwa, może warto wrócić do tych tradycji i zachować dla następnego pokolenia.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.