Dekoracje w ogrodzie

Po zakończeniu planu, ustaleniu wszystkich głównych elementów ogrodu na miejscu , orientujemy się już, jak będzie wyglądał i funkcjonował nasz ogród. Teraz przychodzi czas na dopracowanie szczegółów, które nadadzą swoisty charakter twojemu projektowi.

Zegar słoneczny, rzeźba lub miejsce do kąpieli dla ptaków wprowadzają interesujące elementy do nudnego rogu ogrodu lub centralnym akcentem optycznym czynią patio, centrum trawnika, czy tez miejsce wypoczynku na końcu ścieżki. Ozdoby i rożne akcesoria ogrodowe mogą być stosowane do wzmocnienia lub stworzenia tematu przewodniego. Wykorzystaj takie dodatki, jak donice do pędzenia cebul umieszczone dla kontrastu z kobiercami roślinnymi; stary walec ogrodowy oparty o pień wykrzywionej jabłoni przypomina nieprzemijający urok wiejskiego ogrodu.

Staranny wybór pojemników może wyczarować specyficzna atmosferę ; terakota nawiązuje do materiałów z basenu Morza Śródziemnego, stare drewniane cebrzyki do wyglądu wiejskiego, pomalowane donice wersalskie lub tradycyjne kamienne urny stanowią dekoracje zwykłego projektu. Dodajcie do nich właściwe meble i akcesoria ogrodowe, a potem odpowiedni zestaw roślin i uzyskacie interesująca kompozycje.

Meble ogrodowe są dostępne w szerokim wyborze stylów, od rustykalnych drewnianych ławek po dekoracyjnie inspirowane stylem ludwików. Możliwości i ostateczny wygląd, jakie można stworzyć, są wielorakie, ale powinny one współgrać z całością twojego ogrodu. Rozmieszczenie tych końcowych elementów ma też duże znaczenie.

Pojemniki różnej wielkości i rozmiarów powinny być w nieparzystej liczbie, a więc trzy lub pięć. Dla właściwego efektu umieszcza się kubły lub donice symetrycznie po obu stronach wejścia lub wokół miejsc do siedzenia.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Beata

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.