Jaki płot wybrać do ogrodu?

Płoty ogrodowe pełnią wiele funkcji i są wizytówką każdego domu. Ogrodzenie można kształtować na wiele sposobów pod względem kolorystyki jak i formy. Drewno idealnie nadaje się do budowy płotów sztachetowych, myśliwskich, rustykalnych, plecionych, palisadowych i z desek, bo ładnie harmonizuje ze wszystkimi roślinami.

Jest materiałem trwałym, odpowiednio zabezpieczone przetrwa kilka lat w dobrym stanie. Ogrodzenia stalowe mają długi żywot i często otaczają stare parki i domy, płoty stalowe usytuowane się na kamiennych cokołach. Stal jest łatwa w utrzymaniu wystarcza jej tylko farba olejna lub antykorozyjna.

Malowane kolorami płoty wyróżniają się w otoczeniu np.: do niebieskich sztachet pasują żółte kwiaty a biały mały płotek pasuje z każdą rośliną. Ogrodzenie drewniane jak i stalowe ładnie prezentuje się na murowanych cokołach, do ich budowy można wykorzystać granitowe bloki, cegłę lub kamień.

Potrzeba izolowania się od otoczenia i wyznaczanie granic swojej posesji nadal skłania ludzi do budowy różnych ogrodzeń. Mury – bardzo trwałe ogrodzenie, chroniące przed wiatrem posadzone obok niego delikatne rośliny. Cegła, kamień lub betonowe bloki połączone z zaprawą cementową tworzą zwartą ścianę. Dają cień dla roślin które go potrzebują.

Jeśli nadal koniecznie chcemy izolować się od zewnątrz to osłońmy taras i miejsce wypoczynku parawanem barwnych roślin i kwiatów wplecionych w delikatną konstrukcje płotu .Ogrodzenie z pnączy, rabata z krzewów, żywopłoty o różnych barwach odpowiednio prowadzone i formowane, też zaliczane są do typu ogrodzeń.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.