Krzewy

W miarę upływu czasu białe, różowe i żółte kwiaty wiosny ustępują miejsca bardziej różnorodnym i intensywniejszym barwom lata. Letnie krzewy to rośliny od wielkich, dominujących budlej i ślazówek ( Lavateria) – idealnych na tło rabaty – przez średnie krzewuszki ( Weigela ), po małe krzewy pięciornika ( Potentilla ), który jest bardzo dobry na obrzeżenie rabaty.

Wiele letnich krzewów, takich jak krzewuszka ( Weigela Florida ) czy zimotrwałe fuksje, dobrze komponują się z tradycyjnymi różami, fuksje kwitną do końca lata i znoszą lekki cień pod większymi krzewami. Dobre efekty uzyskamy , sadzać obficie kwitnące letnie krzewy, jak tawuła ( Spirea ), czy kolkwicja ( Kolkwitzia amamilis ) z krzewami o ozdobnych, szczególnie pstrych liściach. Duże, wiecznie zielone, kwitnące latem krzewy, jak eskalonia, sadź na tyłach rabaty jako kwitnące żywopłoty albo „ ściany działowe ”, ponieważ ich całoroczne ulistnienie pomaga stworzyć szkielet ogrodu nawet poza sezonem.

Kupowanie w cenach ogrodniczych krzewów letnich w doniczkach umożliwia sadzenie na rabacie roślin w pełni kwitnienia i natychmiastowa ocenę uzyskanego efektu. Kupując kwitnąca roślinę możesz od razu sprawdzić, czy dany egzemplarz kwitnie obficie i czy odpowiada opisowi albo fotografii na etykiecie. Jednak sadząc rośliny latem musisz pamiętać, ze dobre przygotowanie gleby i podlewanie, to czynności niezbędne. Bez podlewania w czasie upałów rośliny szybko usychają.

Piwonie krzewiaste mają olbrzymie, delikatne kwiaty jakby z pomarszczonego papieru. Tworzą one przyciągającą uwagę duże krzewy, przydatne na duże rabaty, lub jako rośliny rosnące pojedynczo w osłoniętych miejscach. W regionach wietrznych lepiej sadzić je w dużych pojemnikach w oranżeriach, inaczej kwiaty zniszczy wiatr.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Beata

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.