Mały ogródek

Domek z niewielką powierzchnią na ogródek można efektownie i atrakcyjnie zagospodarować tworząc styl dalekowschodni, plac zabaw z kwiatami lub warzywnikiem. Rezygnacja z jednolitego ogrodzenia pozwoli wykorzystać kilka innych materiałów.

Do żywopłotu wiecznie zielonego można wkomponować kilka krzewów z kolorowymi liśćmi lub wmontować kratownice przy której będą rosły pnącza. Pośrodku wyczarować można małą wysepkę z jednorocznymi kwiatami i żwirowe ścieżki prowadzące do kącika z ławeczką i wyjścia z ogródka. Wszystkie rośliny powinny być dobrane grupami jak też i ich wysokością. Sprawdzajmy wysokość roślin przed posianiem to sprawi że nasz ogród będzie piękny i wszystkie kwiaty będą widoczne z każdego miejsca w ogrodzie.

Jak mamy małe dzieci piękna pogoda sprzyja zabawie na świeżym powietrzu, wigwam z wikliny wokół ścieżka z plastrów drzewa która prowadzi do podwójnej huśtawki i piaskownicy. Mały zakątek kwiatowy ze stolikiem i ławeczką da chwile spokoju i wytchnienia gdy dzieci już będą spać. Oazą spokoju jest styl daleko wschodni przypadkowo poukładane skały, kamienne ścieżki, oczko wodne i maleńki mostek.

Kuliste bukszpany są granicą ogródka , kolorowe azalie, różaneczniki, trawy, czerwony klon palmowy rozświetlają kolorami . Altanka wykonana z pędów bambusa wokół której pięknie rozkwita glicynia japońska a w głębi wiśnia ozdobna. Niektóre propozycje można wykonać wspólnie z sąsiadami jak mamy z nimi dobre stosunki wówczas może powstać jeden duży ogród.

Ogród latem jest naszym zielonym salonem, miejscem ciszy, wypoczynku i miejscem na spotkania z przyjaciółmi. Spotkanie w naturalnej scenerii w malutkim ogrodzie dostarczy niezapomnianych wrażeń, święto rodzinne można zorganizować bez wielkiego wysiłku.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.