Naturalne morze kwiatów

Niezwykle barwne, odpowiednio dobrane i posadzone rośliny mogą stworzyć romantyczny ogród o naturalnym charakterze. Odrobina swobody pozostawiona naturze pozwoli zmienić ogród w romantyczną oazę. Decydującym czynnikiem o sukcesie stworzenia naturalnego ogrodu jest dobór roślin i sposób obsadzenia.

Żeby uzyskać odpowiedni efekt należy przygotować dość duże stanowisko, najlepsze to słoneczne lub pół-cieniste. Podłoże pod rośliny wymieszać z dużą ilością kompostu, sadzenie rozpoczynamy od róż sadząc je w grupach.

Na stanowiskach słonecznych posadzić agapanty, niebieskofioletową i niebieską lawendę oraz rdest wszystkie rośliny obficie podlać. W sezonie podlewamy i nawozimy odpowiednio do potrzeb. Stanowiska w półcieniu obsadzamy tawułkami, podlewamy i dodatkowo zraszamy wodą ale uważać na róże które nie lubią zraszania.

Dopóki rośliny są w fazie wzrostu rabatę należy regularnie czyścić z chwastów i przerzedzać, ale tylko wtedy gdy zabierają światło innym kwiatom, resztę zrobi sama natura.

Dobierając kwiaty trzeba unikać odmian egzotycznych i niezwykłych, naturalny ogród mogą stworzyć tylko rośliny znane od wielu lat :zawilec, kosaćce, orliki ogrodowe, malwa, kurzyślad pospolity, rumianek, cykoria, chaber. Kwiaty naszych polnych łąk.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.