Oczko wodne

Odbicie światła w stawie lub basenie w ogrodzie bądź w patiu nadaje nowy wymiar twojemu projektowi. Basen jest naturalnym punktem przyciągającym wzrok i stanowi piękny i łatwy do pielęgnacji element, gdy tylko zostanie zainstalowany.

Pozwala również na możliwość tworzenia ujęć z płynąca woda, takich jak fontanna, kanał lub kaskada, aby wzbogacić ogród w dźwięk i blask. Miejsce na basen trzeba wybrać starannie. Woda i rośliny wodne potrzebują wiele światła i słońca. Prywatny, naturalny basen może mieć kształt nerkowaty. Jego przeciwieństwem są baseny kwadratowe, prostokątne lub okrągłe.

Oczko wodne. Rozważ możliwość założenia dwóch lub więcej basenów połączonych kaskadą. Materiały zastosowane do obrzeżenia basenu wpłyną znacząco na jego ostateczny wygląd. Zwykle baseny są na ogół obrzeżone cegłą, kamieniem lub brukiem, co powinno pasować do pozostałych elementów w ogrodzie.

Trawa, kamyki i inne naturalne materiały tworzą wraz z roślinami posadzonymi na brzegu harmonijna całość z naturalnym stawem zasiedlonym roślinnością wodną. Rośliny wodne mają liście soczyste i błyszczące, często bardzo ekspresyjne, a dobrze zaplanowana z nich ekspozycja może dać wspaniały efekt.

Dobra rada !!! Brzeg z otoczaków pięknie kontrastuje z wyprostowanymi, wąskimi liśćmi kosaćców i traw rosnących tuż przy naturalnym stawie i wokół niego. Nerkowy kształt zapewnia świetny punkt wyjścia do stworzenia naturalnego stawu lub basenu. Jest zupełnie prosty do wykonania.

Okrągły basen dodaje uroku koncentrycznemu porośniętemu trawa wgłębieniu i zmienia trawnik w ważny punkt przyciągający wzrok.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Beata

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.