Ogród na zboczu

Parcele położone na zboczu często sprawiają właścicielowi trochę kłopotu z zagospodarowaniem. Teren przeznaczony na ogród można przeobrazić w uformowaną lub niesforną rabatę bylinową która będzie obsadzona kolorowymi bylinami i pachnącymi ziołami.

Wąskie grządki z bylinami rozciągnięte między zielonym trawnikiem a nieopodal biegnie żwirowa droga która prowadzi od wyjścia. Drugim rozwiązaniem może być ogródek skalny, na nierównym terenie układamy kamienne ścieżki lud łagodne schody gdzie rozkwitają alpejskie byliny do których należą: rojnik, skalnica, zawciąg, goryczka.

Wzbogacić można sadząc inne rośliny jak berberys, irga, płożący się szczodrzeniec. Całe wzniesienie zbocza można też obsadzić roślinami drzewiastymi które będą maskowały widok na wzniesienie.

Nasłonecznione miejsca czy to ogród, czy murki suche są doskonałym miejscem na lokum dla zwierząt, znajdują tam odpowiednią przestrzeń dla siebie i bezpieczne schronienie, dlatego uważajmy jak będziemy w swojej oazie.

W miejscach słabo oświetlonych na zboczu powinniśmy się zdecydować na mniejsze rośliny takie jak tawułki, funkie czy liliowce razem ładnie wyglądają. Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o tym jak ma wyglądać jego posesja, u stóp zbocza powinien być piękny krzew róż albo ścieżka z krzewami która zaprasza nas do tego zakątka.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.