Pies i kot w ogrodzie

Latem wszyscy lubimy przebywać na świeżym powietrzu, zielona trawa w ogrodzie pozwala naszym zwierzakom  pomyszkować i powygrzewać się na słońcu. Tam gdzie bawią się nasze dzieci i przebywają psy, podłoże pod plac zabaw  starajmy się posiać trawą trudną do zadeptania.

Jest to specjalna mocna trawa która wyglądem nie różni się od tej zwykłej trawy. Pies rzadko stosuje się do ludzkich reguł, bawiąc się przewraca i zadeptuje ułożone przez nas rzeczy, możemy temu zapobiec stawiając płotek z drutu opleciony w zielone pnącza, cierniste rośliny delikatnie odstraszą, bylica boże drzewko wydziela woń niezbyt miłą dla psiego nosa a przy tym może uchronić nasze cenne warzywa lub kwiaty. Jest to bezpieczne dla ludzi jak i psów i kotów.

Uciążliwe jest gdy pies załatwia swoje potrzeby blisko naszych krzewów, można temu zaradzić spryskując krzewy ługiem mydlanym i środkami dezynfekującymi. Wychowanie pas wymaga cierpliwości i konsekwencji co zabronimy w ogrodzie nie pozwalajmy tego robić poza ogrodem ponieważ pies nauczy się dobrych jak i złych nawyków.Dobrze jest psu pokazać miejsce gdzie może się załatwiać. Z czasem zacznie chodzić właśnie tylko w te wybrane dla niego miejsce.

Miła i wygodna buda dostosowana do wielkości psa ustawiona w cichym zakątku ogrodu pozwoli na chwile odpoczynku. Koty kochają wolność polowanie i nie są tak posłuszne jak psy i nie ma dla nich przeszkody nie do przebycia. Skradają się bezszelestnie do ptasich gniazd, pojemników z wodą dlatego chroniąc ptaki i gniazda można obłożyć od spodu cierniste gałązki lub założyć kotu ostrzegawczy dzwoneczek na obroży.

Grządki są ulubionym miejscem do załatwiania swoich potrzeb, ściółka foliowa swoją gładką i śliska powierzchnią odstrasza koty,  posadzona ruta zwyczajna lub bodziszek bałkański swym zapachem odstraszają kota od miejsca gdzie jest niemile widziany. Pies czy kot w naszym ogrodzie to miły widok jednak do czasu gdy czegoś nie nabroi, mimo to kochajmy nasze zwierzaki bo i my też czasami rozrabiamy.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.