Rabatka w cieniu

Ukrywane cieniste zakątki w ogrodzie można za pomocą odpowiednich roślin wyczarować barwną rabatkę. Łatwa w pielęgnacji i uprawie, kolorowa muskana promieniami słońca czasami tylko rano i wieczorem.

Wybieramy odpowiednie miejsce dokładnie spulchniamy glebę i usunąć wszystkie chwasty, korzenie a następnie zasilamy kompostem lub innymi nawozami. Ważne jest dobrze rozplanować rośliny żeby miały dość miejsca do rozrostu i po kilku latach osiągnąć niezwykły efekt.

Krzewy i byliny dobrze jest posadzić jesienią {wrzesień} jeszcze zdążą się ukorzenić przed zimą . Zacienioną rabatkę można ozdobić krzewami i bylinami cieniolubnymi o przepięknych liściach i kwiatach. Szczególnie nadają się do tych miejsc gatunki o barwnych liściach, funkia o rożnych ubarwieniach liści która przyciąga uwagę aż do jesieni.

Kolorowy kobierzec utworzą kwitnące azalie, a lekkości i delikatności całej kompozycji dodadzą paprocie. Ale kompozycja z krzewu perukowca {2szt} o bordowych liściach posadzonych w tle, w drugim rzędzie hortensja kwiaty niebieskie, białe, różowe, oraz naparstnica też w różnych kolorach a u ich stóp dąbrówka rozłogowa roślinka okrywowa z malutkimi kwiatami fioletowo-niebieskimi, hebr z liśćmi niebieskawozielonymi.

Do obsadzenia cienistych zakątków ogrodu nadają się też krzewy kwiatowe które kwitną przez cały sezon są to krzewy: azalie japońskie, wrzos pospolity, ostrokrzew, bukszpan, kamelia japońska. Krzewy te potrzebują cięcia pielęgnacyjnego i wilgotnej gleby.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.