Piaskowanie trawnika

Piaskowanie trawnika jest to zabieg jakiemu można poddać trawnik bądź murawę dzięki są zadbane i robią wrażenie. Piaskowanie jest procesem który polega na posypaniu powierzchni pokrytej trawą w sposób równomierny tak aby powstała warstwa piasku 3-5-milimetrowa o ziarnach grubości 0,2-1 mm.

Efekty możemy zauważyć porównując trawę która nie została poddana procesowi piaskowania z trawą która przeszła ten proces. Piaskowanie trawnika daje trawie możliwość lepszego rozwoju korzeni ograniczenia rozwoju bakterii oraz wzbogacenia struktury gleby.

Dzięki temu zabiegowi zwiększamy przepuszczalność gleby dzięki czemu opady będą szybciej się wchłaniać , zaletą jest również to że piaskowanie prowadzi do wyrównania powierzchni dlatego też wpływa korzystnie podczas gry w piłkę na murawie. Piaskowanie można przeprowadzać stosując różne metody, jedną z nich jest posypywanie równomiernie podłoża ręka. Jest to czynność którą trzeba wykonać odpowiednio aby przyniosła oczekiwane skutki oraz nie jest metodą dokładną.

Druga metoda jest z wykorzystaniem maszyny do tego przystosowanej która odlicza dokładną ilość jaka powinna przypaść na dany fragment który został poddany procesowi piaskowania. Jest to metoda o wiele lepsza i dokładniejsza niż posypywanie ręczne jednakże droższa gdyż trzeba zakupić bądź też wypożyczyć przystosowaną do tego maszynę. Jak wiadomo źle przeprowadzone piaskowanie może mieć swoje konsekwencje jakie w łatwy sposób możemy zaobserwować .

piaskowanie trawnikaPoprzez użycie złej ilości piasku, bądź piasku o niewłaściwym składzie możemy zaszkodzić trawnikowi w taki sposób że korzenie zamiast wydłużać się i wzmacniać będą osłabione i krótkie. Kolejny proces jaki zauważymy gdy piaskowanie nie zostanie zrobione w sposób ściśle określony jest zwiększenie się ubicia gleby która zmniejsza wymianę wodną poprzez co woda będzie utrzymywać się na powierzchni gruntu.

Autor: ksiegarnia
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.

Dodaj komentarz

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.
  • RSS
  • Śledzik
  • Twitter
  • Facebook
  • Wykop