Lot leci w nie znane
Linii lotniczych w Polsce jest bardzo dużo, bo około 40 przewoźników. Są wśród nich takie, o których mówi się, że są bardzo agresywne na rynku. Jedną z nich jest Lot. Były prezes Mikosz rozpoczął restrukturyzację firmy Lot, która miała w 2008 roku 700 mln straty. Wyprowadził ją na taki poziom, aby mogła konkurować z innymi liniami lotniczymi. Lot ponownie chce sprywatyzować firmę, choć już kiedyś była prywatyzowana, ale aby to zrobić, należy ją do końca zrestrukturyzować.

Czy następca prezesa Mikosza będzie osobą na tyle zdeterminowaną , by nie ugiąć się przed roszczeniową polityką związków zawodowych oraz ambicjami niektórych polityków, którzy chcą wykorzystywać firmę Lot do różnych celów politycznych. Na przykład Tadeusza Ferenc, prezydent Rzeszowa rozesłał listy protestacyjne do rządu oraz wszystkich możliwych instytucji państwowych, sprzeciwiając się ustalaniu przez Lot wysokich cen biletów na trasie Rzeszów – Warszawa, gdy na trasie Kraków – Warszawa są one stosunkowo niższe. Postulował więc, by w ramach świadczenia społecznego dla regionu Rzeszowszczyzny obniżyć ceny biletów lotniczych również na tej trasie. Niestety, tego typu czynniki pozaekonomiczne bardzo wpływają na kondycję przedsiębiorstwa.

Należałoby więc wyprowadzić tę firmę, która traci pozycję na rynku o prawie 40 procent. Jednak po co sprzedawać taką firmę, która przynosi zysk. Czy nie lepiej byłoby, gdyby pozostała w rękach Skarbu Państwa? Trochę „przerdzewiały skarb narodowy” należałoby doprowadzić do takiego stanu, by skończyły się problemy finansowe firmy, a ceny biletów były dostatecznie konkurencyjne z innymi przewoźnikami.
No to Lecimy. Autor AirStar. Artykuł do pobrania z serwisu AirStar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.