Czerwień oddziałuje na mężczyzn

Najsilniej oddziałującym na ludzką psychikę kolorem jest czerwień. To między innymi powód, dla którego stosuje się tę barwę w reklamach oraz na wszelkich znakach ostrzegających i zakazujących. Czerwień jest kolorem bardzo dynamicznym i pobudzającym, ale w nadmiarze może powodować nadmierne rozdrażnienie.

Dlatego właśnie nie najlepiej sprawdza się jako kolor dominujący w mieszkaniu, szczególnie w przypadku sypialni. Decydując się na czerwone pomieszczenia lepiej wybrać odcienie bardziej stonowane. Czerwień sprawdza się za to w miejscach pełnych ludzi i związanych z ruchem, czyli w holach, korytarzach, salach gimnastycznych.

Nie nadaje się jednak do zastosowania w pomieszczeniach, gdzie wskazana jest koncentracja, a więc na przykład w gabinecie do pracy.

Czerwień jest kolorem podstawowym i zarazem należy do palety barw ciepłych. Podobno szczególnie mocno oddziałuje na mężczyzn, którym – według psychologów – kolor ten kojarzy się z seksualnością i polowaniem na czerwone, a więc najcenniejsze, mięso. Zatem to właśnie kobiety ubrane w czerwień najbardziej przykuwają męskie spojrzenia.

Generalnie czerwony jest kolorem utożsamianym z życiodajną siłą i silnymi emocjami. Może być kolorem szczęścia i powodzenia w miłości, ale w niektórych rejonach świata, na przykład w Afryce, czerwień symbolizuje żałobę po utracie najbliższych. Barwa ta ma więc swoje pozytywne, jak i negatywne skojarzenia.

Bardzo często wiąże się z odwagą, walką o prawa mniejszości, przyjaźnią, ciepłem. Jednak czerwień była też symbolem krwawych rewolucji, powstań, komunizmu.
Osoby, które wskazują czerwony jako swój ulubiony kolor zwykle są ludźmi ambitnymi, energicznymi i ekstrawertycznymi. Cechuje ich silny charakter i bezpośredniość. Nie boją się rywalizacji i mają jasno sprecyzowane oczekiwania.
Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku
Autor: housecore

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.