Czym jechać do ślubu?
Ślub to niezapomniane przeżycie, wyjątkowy dzień dla młodej pary. Staramy się zaplanować go tak aby był pamiątką na całe życie. Państwo młodzi a zwłaszcza ich rodzice są w stanie zapłacić każde pieniądze (oczywiście w zależności od możliwości finansowych ) aby uroczystość została na zawsze w pamięci gości weselnych.
Coraz większą uwagę przywiązuje się do pojazdu jakim para młoda uda się na ślub. Wybór jest olbrzymi.

Czym pojechać na ślub? Takie pytanie zadaje sobie każda para która planuje się pobrać.
Wybór samochodu do ślubu jest sprawą bardzo ważną. Istnieje kilka czynników, które pomogą młodym w podjęciu decyzji m.in. miesiąc w jakim odbędzie się ślub a także styl w jakim uroczystość zaplanowano. Na wybór mają wpływ także rozmaite kryteria. Jednym z nich jest cena, która nierzadko przekracza finansowe możliwości przyszłych małżonków. Drugim, bardzo ważnym kryterium są oczywiście osobiste upodobania młodej pary, ponieważ niektórzy chcąc zaznać w tym wyjątkowym dniu odrobiny luksusu decydują się na wynajem limuzyny, natomiast inni pragną chwili szaleństwa i przyjeżdżają do ślubu na przykład motorem bądź oryginalnie przystrojoną dorożką.

Warto pamiętać także o tym, że w znacznej większości przypadków ostateczna decyzja dotycząca tego, czym jechać do ślubu, jest wynikiem kompromisu pomiędzy możliwościami oraz pragnieniami przyszłych małżonków.
Jeśli przyjęcie organizowane będzie w stylu staropolskim, odpowiednia będzie bryczka, konny zaprzęg, dorożka albo kareta jak z bajki. Do eleganckiego przyjęcia w zamku czy pałacu pasować będzie limuzyna lub auto w stylu retro.
Kiedy młodzi ustalą jak będzie wyglądać uroczystość dobór samochodu będzie wydawał się prostszy.
W miesiącach letnich często wybierane są samochody typu kabriolet, w stylu retro oraz samochody sportowe.
Jeśli młodzi zdecydują się na wypożyczenie starego, dwuosobowego auta za kierownicą usiądzie pan młody. Jednak takie rozwiązanie jest dla panów o mocnych nerwach. Wiemy, że „nerwy” przedślubne dopadają każdego. Warto wcześniej przejechać się wybranym samochodem i sprawdzić jak sobie w nim radzimy, ponieważ prowadzenie zabytkowego samochodu może być skomplikowane.

Wynajęcie limuzyny jest dobrym pomysłem, do obszernego pojazdu z pewnością zmieszczą się druhny i drużbowie, którzy w komfortowych warunkach będą towarzyszyć młodej parze. W limuzynach młoda para ma do dyspozycji barek pełen napojów chłodzących i szampana!
Młoda para na motorze to dziś powszechny widok. Taki środek lokomocji może sprawić nieco kłopotu pannie młodej, która przecież musi uważać na suknię, ale i tak przyszli małżonkowie chętnie decydują się na takie rozwiązanie.
Niezwykłą popularnością cieszy się też trambus (atrapa tramwaju na podwoziu samochodu). Można także wynająć autobus miejski. Ozdobiony na pewno będzie oryginalnych pojazdem, w którym zmieszczą się państwo młodzi, świadkowie i najbliższa rodzina. Będzie wesoło i zabawnie. Na wyświetlaczu takiego autobusy znajdzie się napis Młoda Para. Na pewno nie uda się przejechać takim autobusem bez zwrócenia na siebie uwagi.

Pomysłem jest lot helikopterem a także lot balonem ale to dość duży koszt i pomyśleć trzeba czy jest miejsce do lądowania w pobliżu kościoła i sali weselnej.
Kiedy już wybierzemy samochód warto zastanowić się nad jego dekoracją. Kwiatowe ozdoby na samochodzie państwa młodych powinny pasować do koloru auta i komponować się z bukietem panny młodej.
Właściciele wypożyczalni często współpracują z florystami, którzy chętnie przygotują dekoracje za dodatkową opłatą. Najczęściej są to małe bukieciki lub wianki przyczepiane do klamek i dodatkowa kompozycja, którą mocuje się na masce auta. Bukiet na masce nie powinien być za wysoki, aby nie utrudniał widoczności kierowcy. Na bagażniku można ustawić taką samą kompozycję kwiatową, jak na przedniej masce tylko nieco mniejszą. Inną dekoracją są również kokardy i tablice rejestracyjne z napisem „Para młoda” lub „Nowożeńcy”.

Zarezerwować samochód należy około 4-5 miesięcy przed planowanym ślubem.
Czym jechać? Mazdą kuzyna, Skodą wujka, czy lśniącym Mercedesem, legendarnym Fordem Mustangiem, a może ekskluzywną limuzyną lub niezwykle prestiżowym Rolls Royce’em? Wybór należy do młodych. Liczy się zawartość portfela oraz wyobraźnia przyszłych małżonków.
Autor Angel. Artykuł do pobrania z serwisu AirStar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.