Gdy kobieta zarabia więcej niż jej partner

W dzisiejszych czasach kobiety są bardziej wykształcone niż kiedyś. Ze względu na godzenie obowiązków domowych i zawodowych są lepiej zorganizowane i często awansują, dostając podwyżki. Dzisiejszy rynek pracy jest dość niestabilny i często zdarza się, że mężczyźni tracą pracę lub zarabiają znacznie mniej, niż ich partnerki.

Prawie wszyscy panowie chcieliby zarabiać więcej od kobiet. Połowa mężczyzn zarabiających mniej, ukrywa ten fakt przed znajomymi i rodziną. Dzieje się tak, ponieważ odczuwają wstyd, że nie są w stanie sprostać zadaniom narzuconym przez tradycje. Ich dziadkowie i ojcowie często byli jedynymi żywicielami rodziny, a matki i babki wychowywały dzieci i zajmowały się domem, nie pracując.

Wielu panów uważa, że sytuacja, gdy kobieta zarabia więcej jest bardzo niemęska. Większość z nich źle znosi taką sytuację i wymaga cierpliwości i delikatności partnerki. Należy dać im poczucie tego, że rynek pracy ciągle się zmienia i wkrótce to oni mogą zarabiać znacznie większe pieniądze. Nie wolno również wypominać partnerowi, że jest niedojdą i nie potrafi utrzymać rodziny.

Taka sytuacja może mieć bardzo destrukcyjny wpływ na związek i na zdrowie mężczyzny. Często brak pracy lub niskie zarobki stają się przyczyną depresji. Nie każdy pan potrafi znieść uzależnienie finansowe od kobiety.
Warto wprowadzić zasadę, że pieniądze są wspólne i mogą z nich korzystać w równym stopniu oboje partnerzy.

Niedopuszczalne jest wydawanie większej kwoty na siebie i przykazywanie partnerowi oszczędność. Taki zachowanie jest bardzo nie fair w stosunku do partnera, gdyż nie zawsze było tak, ze zarabiał mniej. Należy dać mu poczucie swobody i zachęcać do osiągnięcia lepszego statusu. Pamiętać jednak należy o zachowaniu delikatności i taktu.
Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku
Autor: O.Joanna

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.