Jakie kwiaty wybrać na ślub?

W dniu ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jednym z ważniejszych elementów są kwiaty, którymi przystrajamy salę weselną, kościół, samochód, mieszkanie no i oczywiście stanowią ozdobę sukni ślubnej i często wpinane są do włosów, stąd ważne jest aby te elementy dobrze się ze sobą komponowały i pięknie wyglądały na zdjęciach ślubnych.

Jak dobrać gatunek kwiatów, ich kolor, kształt bukietu?

Dobierając kolor bukietu możemy sugerować się m.in. typem urody Panny Młodej, jej kolorem włosów – zwłaszcza w sytuacji gdy kwiaty będą stanowić element wykończenia fryzury ślubnej.

Panie Młode o jasnych, blond włosach dobrze wyglądają z jasnymi kwiatami wzbogaconymi intensywniejszym elementem kolorystycznym (krem z różem, krem z fioletem). Brunetki, szatynki – mogą zwracać uwagę na ciemniejsze i bardziej intensywne kolory kwiatów (np. bordo). Rudawy i miedziany kolor włosów Panny młodej pięknie podkreślą kwiaty w odcieniu złota, beżu, żółci.

Jeżeli mamy już wybrany zestaw kolorystyczny kwiatów możemy zastanowić się nad kształtem bukietu. Tutaj pod uwagę możemy wziąć figurę Panny Młodej. Drobna, niska Panna młoda pięknie będzie wyglądać z małym, okrągłym bukietem z drobnych kwiatów, taki bukiet na pewno nie będzie jej przytłaczał.

Wysokie i postawne kobiety mogą wybrać kwiaty większe, a kształt bukietu w formie półksiężyca bądź kaskady, która charakteryzuje się ułożeniem kwiatów aby spadały one kaskadą z rąk Panny Młodej. Nowoczesną formą bukietu, które świetnie sprawdza się u wysokich Panien młodych jest berło. Najczęściej wykonany jest z dużych kwiatów o długich łodygach, lub kwiatów ułożonych na czymś co ma imitować łodygi. Wybierając bukiet nie możemy zapomnieć o stylu sukni ślubnej. Suknie ślubne w stylu księżniczki, wysadzane kamieniami świetnie skomponują się z eleganckimi, małymi bukietami, które także podkreślą indywidualny charakter zdjęć ślubnych a przede wszystkim pozwolą na zapamiętanie tego wyjątkowego dnia. Zwiewne suknie ślubne, romantyczne również podkreślą małe bukieciki . Można wykorzystać polne kwiaty. Suknie klasyczne, w stylu rybki dobrze skomponują się z bukietem w kształcie berła, kaskady.

A jakie znaczenie przypisujemy kwiatom, które wybieramy do bukietu:

Azalia – oddaje podziw i cnotliwość;
Bez – jest symbolem miłości i młodzieńczość;
Chryzantemy – znaczy prawda i wdzięczność za wszystko, co nam darowano;
Frezja – uosabia radość, delikatność i szacunek;
Goździk – symbolizuje czystość;
Lilia – oddaje piękne i czyste uczucie;
Margarytka – to symbol piękna;
Róża – to bezwarunkowa miłość;
Storczyk – oznacza doskonałość i stałość, a także zmysłowość w związku;
Tulipany – piękny symbol radości i sławy;

Pamiętajmy, aby zakupić (odebrać) kwiaty tylko i wyłącznie w dniu ślubu. Ważne jest także, aby nie przechowywać ich długo w samochodzie czy też innych miejscach gdzie panuje wysoka temperatura.

Po wyborze fotografa ślubnego ważne jest, aby przypomnieć mu o zrobieniu zdjęcia naszego bukietu ślubnego. Najwięcej czasu na tego typu zdjęcia mamy na przygotowaniach czyli jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości ślubnych. Warto wtedy wykorzystać do fotografowania neutralne tła, bez mocnych elementów kolorystycznych. jeśli dekorujemy samochód, którym będziemy jechać do ślubu warto też zaznaczyć aby zdjęcia ślubne zawierały chociaż jedno zdjęcie pamiątkowe, przypominające o tej wspaniałej oprawie. Pamiętajmy, po zakończeniu wesela pozostaną nam już tylko zdjęcia tych przepięknych elementów wystroju o które staraliśmy się miesiącami.

Autor: Budzowski
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i dodaj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.