Małżeństwo, recepta na udany związek

Wiele małżeństw ma swoją receptę na udany związek. Jeśli zapytać jakąś parę małżeńską z długoletnim stażem, jak udało im się wytrzymać tyle lat ze sobą, to na pewno od każdej pary usłyszymy inną odpowiedź. Nie istnieje jedna recepta na udane małżeństwo. Każda para ma inną metodę na szczęśliwe pożycie małżeńskie.

Niektórzy małżonkowie po prostu akceptują wszystkie swoje wady i okazują sobie wzajemne zrozumienie. Inni umieją pójść na kompromis i potrafią ustąpić w istotnych dla ich związku kwestiach. W jeszcze innych związkach najważniejsza jest szczerość. Małżonkowie mówią sobie o wszystkim i to pozwala im trwać w szczęśliwym związku.

W małżeństwie oprócz pójścia na kompromis w niektórych sprawach, ważna jest także umiejętność wybaczania. Chodzi tu głównie o zdradę małżeńską. Nieraz jednemu z małżonków może zdarzyć się „skok w bok”. Wiele małżeństw wtedy się rozpada. Żona ma żal do męża o zdradę lub na odwrót, mąż ma żal do żony, że go zdradziła.

Przeważnie po zdradzie małżonkowie nie umieją już ze sobą rozmawiać. Przestają też ze sobą sypiać, bo się brzydzą tym, że ich współmałżonek spał z kimś innym i nie potrafią mu tego wybaczyć. W takiej sytuacji na pewno nie przychodzi im do głowy, że skoro jedno z nich zdradziło to w ich związku od dłuższego czasu musiało coś być nie tak. Dlatego wszystkie kryzysy i nieporozumienia małżeńskie najlepiej wyjaśniać od razu, wtedy na pewno uniknie się zdrady oraz jej późniejszych skutków, a w tym rozwodu.

Obecnie bardzo wiele małżeństw się rozpada. Niekoniecznie przyczyną tego musi być zdrada. Przyczyn rozwodów jest bardzo wiele. Czasem są one błahe, a czasem bardzo poważne. Niekiedy rozwód może być spowodowany jakimiś nieporozumieniami. Zdarza się, że jedno z małżonków zataja coś przed ślubem i gdy to się wydaje po ślubie, to wtedy najczęściej następuje rozwód. W przypadku zatajenia czegoś przed ślubem, można się również starać o unieważnienie ślubu kościelnego.

Nie ma recepty na udane małżeństwo. Każde małżeństwo powinno wypracować sobie jakąś własną receptę, a także nauczyć się żyć z drugim człowiekiem. To na pewno pozwoli uniknąć wielu nieporozumień, zdrady małżeńskiej czy nawet rozwodu i pozwoli każdej parze małżeńskiej przeżyć ze sobą nawet 50 lat.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Fabryka ciekawych artykułów
Autor: Ola

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.