Miłość, miłość online

W dobie Internetu powstały takie określenia jak sklep internetowy, marketing internetowy, a nawet internetowa spowiedź. Wszystko to można zrozumieć i wytłumaczyć zmieniającymi się czasami. 10 czy 15 lat temu nie do pomyślenia byłaby zaś internetowa miłość. Wszystko bowiem idzie do przodu, ale ludzkie uczucia raczej się nie zmieniają. A jednak, takie określenie już nas nie szokuje. Miłość przez Internet staje się coraz bardziej powszechna i rozumiana. Lecz czy można ją nazwać miłością? Czy może jest to tylko zafascynowanie osoby po drugiej stronie monitora? Czy „wirtualna miłość” to coś złego?

Miłość to nie tylko zafascynowanie zainteresowaniami i osobowością drugiej osoby, ale także akceptowanie jej wad i przeszkadzających nam nawyków. Jak mamy akceptować jej wady skoro nawet ich nie znamy. Nie przebywamy z nią na żywo, więc nie znamy jej nawyków, jej mimiki twarzy, głosu, (bo przecież przez telefon to nie to samo). Pisząc przez komunikatory czy rozmawiając na video widzimy przemyślane odpowiedzi. W prawdzie, poznajemy się dopiero przy spontanicznych reakcjach.

Miłość, miłość online. Przez Internet możemy jedynie rozpocząć rozmowę, zapoznać się z osobą, polubić ją, a w realu ewentualnie mogłoby dojść do zakochania. Wiele się słyszy o parach, które poznały się przez Internet i są szczęśliwe w swoich związkach. Oczywiście, nie zawsze takie znajomości mogą się skończyć Happy Endem. Szczególnie młode dziewczyny powinny uważać na oszustów, którzy wysyłają rzekome swoje zdjęcie, na którym widzimy przystojnego chłopaka, a tak na prawdę piszemy z niewyżytym 40-latkiem.

Podsumowując, wirtualna znajomość może być dobrą bazą do miłości.
Nie ma nic złego w pisaniu do siebie czy rozmawianiu przez kamerkę. Lecz trzeba pamiętać, że zakochanie przez Internet jest niemożliwe, bo nie znamy dokładnie osoby, z którą piszemy. Równie dobrze może to być spasiony facet, podszywający się pod namiętnego kochanka. Łatwo się na takie rzeczy nabrać, więc powinniśmy uważać, z kim piszemy i komu wysyłamy swoje zdjęcia.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Amo

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.