Miłość ponad wszystko

Miłość nie zna granic. Nie patrzy na kolor skóry, na wiek, na płeć, na wygląd, na zawartość portfela czy na klasę społeczną. Dotyka każdego. I właśnie to w miłości jest piękne, że ma dla niej żadnych granic i przeszkód.
Miłość jest dziwnym uczuciem, które zjawia się ni stąd, ni zowąd. Nagle trafia nas strzała Amora i jesteśmy zakochani. Myślimy o tej osobie całymi dniami i nocami. Często nie możemy jeść, ani spać. Zdarza się, że gdy widzimy tę osobę mamy motyle w brzuchu lub jesteśmy onieśmieleni.

Miłość od zawsze była inspiracją dla poetów i pisarzy. Obecnie jest też inspiracją dla scenarzystów i autorów tekstów piosenek. W ich dziełach miłość ma wiele twarzy. Czasem przybiera twarze staruszków, czasem nastolatków, a nawet zwierząt. Uczucie jakim jest miłość, jest bardzo pięknie ukazane w filmie „Boski żigolo”. Główny bohater zakochuje się w dziewczynie, która miała być tylko jego klientką.

Spotykają się, spędzają razem dzień, a wieczorem idą do jej domu. Zaczyna dochodzić pomiędzy nimi do zbliżenia i wtedy bohater przypadkowo odrywa jej protezę nogi, o której próbowała mu powiedzieć przed stosunkiem, ale nie dopuścił jej do słowa. Ona przestraszona kuśtyka na jednej nodze do łazienki i nie chce z niej wyjść, przekonana, że on już jej nie zechce, bo ma sztuczną nogę. Jednak bohater namawia ją, aby wyszła z tej łazienki i tłumaczy, że wcale nie przeszkadza mu to, że ona ma protezę. Właśnie to jest piękne w tym filmie, główny bohater kocha tę dziewczynę, chociaż ona nie ma nogi.

W pewnej audycji radiowej dziennikarz mówił kiedyś o chorych przebywających w szpitalu. Przebywał tam akurat mężczyzna, który stracił pół twarzy, jednak żona cały czas przy nim była. Nie zrażało jej to, że jej mąż był oszpecony. Naprawdę go kochała i dlatego nie opuściła go, mimo iż został bez połowy twarzy. Nie każda kobieta byłaby na tyle odważna, aby dalej kochać mężczyznę, nawet tak bardzo oszpeconego.

Takie historie miłosne są najpiękniejsze. Pokazują, że miłość stoi ponad wszystkim. Osoba, która kogoś naprawdę kocha jest w stanie poświęcić wszystko. Nie zniechęca jej, ani nie brzydzi kalectwo czy też oszpecenie. Miłość jest dla niej najważniejsza. Miłość ponad wszystko.
Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku
Autor: Ola

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.