Rozwód w rodzinie

To może brzmieć banalnie, ale to nie jest łatwe dla męża i żony, aby podjąć decyzję o zakończeniu małżeństwa. Często spędzają dużo czasu próbując rozwiązać problemy przed podjęciem decyzji o rozwodzie.

Ale czasami po prostu nie można rozwiązać tych problemów i po prosty zapada decydują, że rozwód jest najlepszym rozwiązaniem. Zmiana jest naturalną częścią życia, ale kiedy to się dzieje z rodziną, czasem jest to naprawdę trudne do zniesienia.

Dobrze jest, gdy oboje rodziców chce rozwodu, zdarza się jednak i tak, że ktoś chce, a ta druga strona nie. Wtedy pojawia się problem. Zwykle małżonkowie są rozczarowani, że ich małżeństwo nie może trwać, nawet jeśli chcą rozwodu, to ogromne przeżycie dlatego nie ma co się dziwić różnym zachowaniom.
Najgorsze jest to, ze cierpią na tym dzieci, gdy jedno z rodziców chce opuścić dom, w którym żyli do tej pory razem. Trudno nie brać tego do siebie.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozwód się dzieje między mężem i żoną, i mimo że dotyczy to całej rodziny, to nie znaczy, że rodzic, który wychodzi z domu nie dba o dzieci.
Wiele dzieci nie chce rozwodu rodziców, mają mieszane uczucia, szczególnie jeśli wiedzą, że ich rodzice nie byli szczęśliwi. Niektóre dzieci mogą nawet czuć ulgę, gdy rodzice się rozwodzą, zwłaszcza gdy było dużo walki między rodzicami w trakcie trwania małżeństwa.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozwód nie zmienia jednego bardzo ważnego faktu: tata z mamą, któreś z nich mieszka gdzieś indziej, ale nadal jest to twój ojciec lub matka. To na zawsze. To nigdy nie zmieni.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Beata

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.