Zamiana ról w rodzinie

Od pokoleń to kobieta zajmowała się domem. Prała, sprzątała, gotowała i wychowywała dzieci. Była kurą domową. Teraz nastąpiła zamiana ról. Coraz więcej panów idzie na urlop tacierzyński. Zajmują się wychowaniem swoich pociech. W czasach, gdy często to kobieta zarabia więcej niż jej mąż, pojawiła się nowa moda. To mężczyźni stają się kogutami domowymi.

Co raz więcej rodzin spłaca zaciągnięte na długie lata kredyty. Posiadanie nowego mieszkania łączą z harmonijnym życiem rodzinnym. Problem polega na tym, że pożyczki trzeba spłacać i niejednokrotnie kwoty rat mogą wynieść nawet kilka tysięcy miesięcznie. Trzeba to jakoś pogodzić z wychowywaniem dzieci i zajęciami domowymi. Wiele rodzin, w których to kobieta zarabia więcej niż jej mąż, decyduje się na zamianę ról.

Kobieta pracuje, a mężczyzna wychowuje dzieci i zajmuje się domem. W Niemczech gospodarze domowi skupiają się w klubach koguta domowego. Kobiety, wbrew pozorom, są bardzo zadowolone z tych zmian. Mogą spokojnie poświęcić się karierze i być spokojnymi o swoje pociechy i dom. Poza tym, wiele pań uważa, że taka rola zamiast ujmować mężom, czyni ich bardziej atrakcyjnymi.

Nie podobają się im mężczyźni z piwem w ręku, siedzący wieczorami przed telewizorem. Bardziej atrakcyjni są dla nich mężowie sprzątający, zajmujący się dziećmi i domem. Kobiety uważają, że widok pana z odkurzaczem jest bardzo pociągający. Taki mąż daje im poczucie bezpieczeństwa i zdejmuje im z głowy wiele obowiązków.

Przeprowadzone kilka lat temu badania wskazują, że pracująca osiem godzin kobieta, statystycznie będąca dziesięć godzin dziennie poza domem, codziennie podczas czynności domowych przemierza kilka kilometrów po domu. Więc ma, krótko rzecz ujmując, dodatkowy etat, w domu. Wszyscy są zadowoleni z takiej zamiany ról. Mężczyźni lepiej dbają o dom niż wynajęte gosposie.
Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku
Autor: O.Joanna

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.