Zazdrość może zniszczyć związek

Zazdrość to cecha, którą posiada każdy z nas. Naucz się jak z nią walczyć by uniknąć krzywdzenia innych i przede wszystkim siebie. Musisz sobie uświadomić, że zawsze znajdą się osoby ładniejsze, mądrzejsze czy zgrabniejsze niż ty. Nie porównuj się z innymi, wpędza cię to w niepotrzebne kompleksy.

Zaufaj samej sobie, i uwierz w swoje możliwości. Pomyśl, co ci się w sobie najbardziej podoba i podkreśl to. Znajdź sobie jakieś ciekawe zajęcie, dzięki czemu zaczniesz koncentrować się na sobie a nie na sprawach partnera. Nie obarczaj go winną za swoje chore wizje i daj mu trochę wolności. Podnieś jego wartość, przez co będzie wiedział, że nadal jest bardzo ważny w twoim życiu.

Sprawiaj mu przyjemność, daj prezent i nie prowokuj do wybuchów zazdrości. Przestań myśleć, że inni mają lepiej doceń to, co masz każdy ma przecież swoje problemy. Jeśli twój mąż czy chłopak rozmawia z inną kobietą nie wmawiaj sobie, że to romans może to tylko koleżanka z pracy czy szkoły?

Ciesz się tym, że podoba się także innym kobietom. Wyznacz sobie cel i staraj się do niego dążyć, spełniaj swoje marzenia. Zaufaj mu i uwierz w to, że jesteś równie atrakcyjna i ładna skoro cię wybrał. Porozmawiaj z nim szczerze i powiedź mu, co cię dręczy i czego się boisz. Bezpodstawne oskarżanie o zdradę jest bez sensu, i bywa dla drugiej osoby bardzo męczące. Zazdrość niszczy związek, dlatego nie pozwólmy jej wkraść się w nasze życie.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Fabryka ciekawych artykułów
Autor: Monika

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.