Studenckie jedzenie

Żak, który wciąż biega z uczelni do czytelni, z czytelni do pracy, z pracy do akademika, z akademika do klubu, nie tylko wciąż zasypia na poranne wykłady, ale także ze względu na brak odpowiedniego odżywiania się ciągle chudnie.

Wbrew pozorom studenckie jedzenie to nie tylko pizza popijana piwem, ale przede wszystkim sucha bułka popijana jogurtem pitnym. W studenckiej lodówce niekoniecznie wbrew powszechnemu przekonaniu odnajdziemy przeterminowane produkty.

Prędzej owa lodówka będzie świeciła pustkami. Statystyki pokazują, że większość studentów na obiady jada chińskie zupki, na kolację natomiast jajecznice. Z tej drugiej potrawy studenci niestety zaczynają coraz częściej rezygnować, a wszystko za sprawą gwałtownego wzrostu ceny tego produktu.

Brak czasu na robienie obiadu nie oznacza jednak codzienne żywienie się chińską zupką. Łatwym rozwiązaniem jest tutaj ryż, który nie dosyć, że jest tani to jeszcze pasuje praktycznie do wszystkiego. W najgorszym wypadku można go spożyć z margaryną bądź też samego.

Jedno jest pewne głodny student nigdy nie odmawia degustacji w supermarkecie, nigdy nie pogardzi żadnym z produktów, którym jest częstowany albo który uda mu się kupić w promocji. Zabiegany student dość często korzysta z przystępnej cenowo uczelnianej stołówki, w której zazwyczaj studenci studiów stacjonarnych mają swoje specjalne przywileje typu kompot i surówka gratis. Masz jakieś ciekawe wiadomości odnośnie życia studenta? Może napiszesz nam jak życie studenta wyglądało za Twoich czasów. A może chcesz się podzielić jakimś dobrym i tanim przepisem kulinarnym. Napisz nam swój artykuł lub dołącz do tematu pisząc komentarz pod artykułem.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: JK

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i dodaj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.