Lokaty bankowe

Lokaty bankowe – wyróżniamy ich kilka rodzajów. Między innymi : terminowe, rentierskie, progresywne, dynamiczne, automatyczne, negocjowane, internetowe, czyli E-lokaty, Overnigt polega na tym, że bank blokuje nasze pieniądze na noc, oraz call, która nie różni się niczym wielkim od reszty poza tym, że nie jest określony jej termin.

Lokaty bankowe to takie, które oferuje nam bank. Za jego pośrednictwem możemy ulokować nasze pieniądze w sposób, który nie tylko będzie bezpieczny ale i opłacalny. Do każdej wpłaconej kwoty doliczany jest procent, który przy pod rachunku, będzie się nosił mianem odsetek. Lokaty bankowe działają tak, że im więcej pieniędzy wpłacimy na ustalony z bankiem termin, tym więcej pieniędzy otrzymamy z powrotem.

Lokata ma określony procent, o który zwiększa się stan naszego konta. Ważnym faktem jest to, że nie możemy wyciągnąć tych funduszy przed upływem wyznaczonego terminu. Ich opłacalność zyskała sobie przychylność ludzi i dlatego stały się tak popularne. Zarówno bank, jak i jego klienci czerpią z tego powiązania korzyści.
Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku
Autor: P.Anna

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.

Kategorie: Lokaty