Złoto cię ozłoci
Ostatnio ceny złota osiągają wysokie poziomy. Złoto idzie w górę, a jeszcze niedawno nikt by nie podejrzewał, że będą to sumy 1370 dolarów za uncję. Niektórzy sądzą, że będzie to nawet na poziomie 1600 dolarów. Ale to jeszcze nie wygórowany poziom, ponieważ sceptycy uważają, że złoto dojdzie do 4000 dolarów za uncję. Jest to możliwe, jeżeli amerykańska rezerwa federalna złota, czyli tamtejszy Bank Centralny, będzie kontynuować politykę niskich stóp procentowych i drukowania pieniądza.

Dobrze by było, żeby inflacja trochę podskoczyła, bo z tego co się orientuję, mają oni deflację. Jednak co niektórzy myślą, że nadejdzie inflacja i będzie ona hiper inflacją i że dolar całkowicie się pogrąży. Dolar amerykański zrównał się wartością z dolarem australijskim. Na złocie jednak nie zawsze da się zarobić i można nawet stracić. Aby nas to nie dotknęło, należy posiadać minimum wiedzy w co inwestujemy. Są firmy w Polsce, które dają nam gwarantowane zyski na lokatach w złoto. Firma ta kupuje złoto, lokuje je na lokacie terminowej i po roku odbieramy 10 – 15 procentowy zysk, który jest gwarantowany przez tę firmę.
Nie wiadomo jednak, jakie ta firma przeprowadza operacje, ponieważ jest ona poza nadzorem finansowym. KNF wciąż umieszcza te firmy na stronie z ostrzeżeniami.
Zauważalne jest to, że w sytuacji, kiedy mamy dobrą koniunkturę, na rynku pojawiają się firmy, które potrafią na tym skorzystać., co nie zawsze jest dobre dla naszego portfela. Należy umiejętnie zastanowić się i przejrzeć dokładnie, o co tak naprawdę chodzi, aby nie popełnić błędu i stracić w ten nieumiejętny sposób wizji na poprawienie swojego kapitału. Autor: AirStar. Artykuł do pobrania z serwisu AirStar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.