Earth song

Wszystko oprawione łzami aktorów w każdej z lokalizacji (choć podobne w Amazonii ujęcia kręcono z prawdziwymi mieszkańcami) oraz skomponowaną przez Davida Fostera i Billa Bottrella muzyką z pogranicza gospel i opery. Teledysk miażdżył – przynajmniej jeśli widziało się go w wieku dziewięciu-dziesięciu lat.

Oczywiście zaraz znalazły się organizacje religijne, które widziały w teledysku obrazoburcze elementy, ale nikt nie brał ich na poważnie – jedynie incydent podczas gali Brit Awards (Jarvis Cocker wszedł na scenę i wypiął się do Jacksona) został znacząco odnotowany przez media.

Jednak dzieciak, jakim wtedy byłem, ogarniętym gorączką Króla Popu, podgrzewaną co rusz kolejnymi donosami w prasie, radio i telewizji, w ogóle nie zamierzał krytykować niczego związanego z tym teledyskiem. Dla niego był genialny. Poruszający, bombastyczny, efektowny, dotykający, wzruszający wyciskacz łez.

Dzieciak ten nigdy nie zapomni trzech prostych migawek – wierzgającego w niewoli delfina, przymierające głodem dziecko i mordowaną przez kłusownika fokę. Zdecydowanie jeden z najlepszych teledysków ever. Zanim Michael Jackson opuścił Polskę, zadeklarował chęć wybudowania tutaj wielkiego, rodzinnego parku rozrywki. I się zaczęło.

Informacja o chęci wybudowania w małej, smutnej, skundlonej przez PRL Warszawie została bombastycznie przyjęta przez media. Jackson chce wybudować rodzinny park rozrywki! Koniec z niespełnionymi marzeniami o wyjeździe do Disneylandu – teraz Amerykanie będą marzyć o przyjeździe do Parku Rozrywki Michaela Jacksona!
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Jack

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.