Girlsband

W skład girlsbandu wchodziły: Melanie Chisholm, Geri Halliwell, Emma Bunton, Melanie Brown oraz Victoria Adams (dzisiaj znana jako Victoria Beckham). Wszystkie one zasługują na słowa uznania nie tylko z powodu kosmicznej popularności, jakiej się dorobiły. Trzeba zrozumieć sposób, w jaki to zrobiły, i okoliczności. Mniej więcej w czasie, kiedy one składały swój skład do kupy, pierwsze kroki w show-biznesie stawiał płciowo konkurencyjny band – Backstreet Boys.

Najpopularniejszy boysband w historii. Bez dwóch zdań, Backstreet Boys to najzacniejszy owoc udanego PR-u w historii muzyki pop. Nie było w nim ani krzty artyzmu, a i samo chłopcy nie mieli nic do powiedzenia w sprawie tego, co nagrywali. Ich rolą było śpiewanie (tylko w studio, koncerty playbackowali na całego), nauka tańca synchronicznego oraz strojenie przeciągłych min w teledyskach i na sesjach zdjęciowych. I podpisywanie autografów. W żadnym wypadku nie mogli grać na instrumentach.

Mieli po prostu być. Jak każdy band łapanki, sklejanych na castingach przez łowców talentów, działali mechanizmem zegarka. Publiczność widziała ich, poruszające się wskazówki, ale nie miała pojęcia, co się dzieje pod tarczą, za kulisami. Ich kompleksowym funkcjonowaniem zajmował się batalion specjalistów – nauczyciele tańca, nowoczesnego, styliści, kompozytorzy, autorzy tekstów, producenci. Cały ten sztab wykonał kawał precyzyjnej roboty – strzelił w dziesiątkę w kwestii odbiorców. Młodzi ludzie.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: jk

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.