Koncert Jacksona

Michael zaśpiewał ogółem ponad dwadzieścia piosenek, przerywanych fragmentami jego klipów i wideo-obrazkami z przeszłości. była to podróż przez całą jego karierę. Pod koniec koncertu zaśpiewał „Earth Song”. Po trzeciej zwrotce na scenie pojawił się czołg i żołnierz z wycelowanym w pierś Michaela karabinem.

Publiczność wstrzymała oddech. Żołnierz jednak powoli opuścił swe oręże i rozpłakał się jak dziecko. Koncert zakończył hit „HIStory„. Znów wyły kolumny, wybuchały na niebie fajerwerki, a po scenie snuły się piekielne ognie i dymne zasłony. Na finał nie zdążyło kilkudziesięciu fanów, którzy omdlawszy znaleźli się w namiotach opieki medycznej.

Wychylając z nich swe zapłakane twarze, wiedzieli jednak, że nawet w tym półprzytomnym stanie naprawdę stali się częścią jego HIStorii!!!”Kilka słów o „Earth Song”.Jackson napisał ten utwór podczas pobytu w Australii. Wiara Jacksona w świat i przejmowanie się jego stanem już wcześniej można było przyuważyć w jego poprzednich produkcjach – „Heal the World”, „Man in the mirror”, „We are the World”. „Earth Song” miał być kolejnym jego głosem w sprawie zaniedbywania przez ludzi siebie wzajemnie oraz Ziemi.

Tym razem poruszył środowiska zajmujące się obroną ekosystemu oraz praw zwierząt. Teledysk przedstawiał Amazonię, po której dopiero co przejechały buldożery nowoczesności, wyganiając rdzennych mieszkańców, zniszczoną wojną Chorwację oraz Tanzanię i efekty tamtejszego, masowego kłusownictwa.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Jack

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.