Muzyka, odpoczynek i odprężenie

Muzyka jest piękna. Na pewno każdy to przyzna, bo każdy z nas słucha muzyki. Jedni preferują muzykę klasyczną, inną muzykę bardziej nowoczesną, ale każdy jakiejś słucha. Muzyki słuchamy głównie dla przyjemności.

Czasem słuchamy jej gdy jesteśmy zdenerwowani, czasami by się przy niej odprężyć i zrelaksować, a nieraz tak po prostu, bez większego powodu. Wsłuchujemy się wtedy w melodię oraz słowa ulubionej piosenki. Zdarza się, że słuchając naszego ulubionego wykonawcy przenosimy się w inny świat, w inną idealną rzeczywistość, w której nie ma zmartwień i problemów, wszystko jest w różowych barwach. Zapominamy wtedy o całym świecie, o ciężkim dniu, o kłopotach, o szarej codzienności.

Żyjemy muzyką i tylko ona dla nas się liczy w tym momencie. Nic poza nią nie istnieje. Muzyki słuchamy właśnie po to, by znaleźć się tam, gdzie nigdy nie będziemy, w jakiejś magicznej krainie. Muzyka jest częścią naszego życia. Otacza nas. Słyszymy ją codziennie w radiu, niekiedy w telewizji, a czasem nawet na ulicy, kiedy uliczni grajkowie grają jakieś melodie.
W życiu osób otwartych na piękno, muzyka ma bardzo duże znaczenie. Jest dla nich bardzo istotna.

Zachwycają się nią, potrafią docenić jej walory. Muzyka jest nieodłącznym elementem ich codziennego funkcjonowania. Podobnie jest w przypadku melomanów i koneserów muzyki. Oni także otaczają się muzyką. Muzyki słuchamy od najmłodszych lat aż do późnej starości.

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Wpadamy w uzależnienie od niej i gdy jej nie słyszymy to czujemy jakiś niedosyt, brak czegoś istotnego w naszym codziennym życiu. Wtedy włączamy odtwarzacz i znów zanurzamy się w dźwiękach muzyki.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Fabryka ciekawych artykułów
Autor: Ola

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.