Park rozrywki Michaela Jacksona

Polskie Neverland! Polska na ustach świata – oto Król Popu, zauroczony malutkim, zakompleksionym krajem, chce dać mu coś od siebie! Radości nie było końca…Do czasu, kiedy przyszło rozmawiać o konkretach. Jak w przypadku wielu marzeń, także i to roztrzaskało się o twardą rzeczywistość.

Pisma intencyjne, zapewniania i radosne uśmiechy szybko rozcieńczyły formalności. Najpierw, przed rozpoczęciem rozmów o konkretach, poproszono prawników Jacksona o przedłużenie terminu negocjacji. Zgodzili się. Potem, podczas drugiej wizyty Jacksona w Polsce, temat powrócił ze zdwojoną siłą. Park powstanie – być może nie w Warszawie, ale na pewno w okolicy.

Prawie każda gmina dookoła stolicy wyraziła zgodę i chęć na oddanie terenów do użytku. Park miał zapewniać rekreacyjne atrakcje, jakich Polska jeszcze nie widziała. Oto aperitif informacji:„Park będzie otoczony murem i strzeżony. Nie każdy będzie mógł wejść na teren parku. Ochrona zajmie się wstępną selekcją dla dobra i bezpieczeństwa gości. Sztucznie usypane i obsadzone lasem wzgórze odgrodzi park od miasta.

Park będzie podzielony na strefy. Największa z nich będzie poświęcona dziejom Polski. Elektronicznie ożywione figury przedstawiać będą polskie postacie historyczne oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii np. uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Także najmłodsi będą mieli swoją krainę z Bolkiem i Lolkiem, Smokiem Wawelskim, Sierotką Marysią i innymi postaciami z polskich bajek.

Cuda w Polsce

W krainie ‚Summer Land’ cały rok będzie trwało lato, gdzie będzie można poleżeć na plaży lub wykąpać się w sztucznym morzu. Michael pojechał nawet specjalnie do Japonii aby obejrzeć tam ‚sztuczne morze’ – symulacja brzegu oceanu i plaży pod ogromną kopułą. Może taką atrakcję uda się stworzyć także w naszych warunkach.

Kraina ‚Winter Land’ będzie zimowym rajem dla amatorów łyżew i nart. Kraina morza to ogromne akwarium gdzie będziemy zajrzeć w oczy rekinowi lub ośmiornicy. W krainie kosmosu znajdzie się symulator statku kosmicznego w którym przeżyjemy podróż kosmiczną wchodząc po drodze w stan nieważkości.

Gości wchodzących do parku nie będą witać Myszka Miki lecz postacie z polskich bajek”.Jednym słowem: magia.Wszystko na nic. Park nie powstał. Do ’98 roku prasa co jakiś czas publikowała komentarze i listy intencyjny różnych organizacji wzywające rząd do powrotu do tematu. Nic z tego. Cała sytuacja doskonale przedstawiała typowego Polaka ubijającego interesy po wódce – teoretyczny zapał, płomienne chęci, szybka ocena zysków.

Wszystko ulatniające się z bolesnym kacem, w tym przypadku pod postacią formalności. Michael Jackson, jak wiadomo, zmarł. Pozostały tylko wspomnienia tamtych wydarzeń. Jego utwory na szkolnych dyskotekach, plakaty na ścianach, śledzenie pedo-afer z jego udziałem. Sama postać Jacksona coraz bardziej, jeszcze pod koniec lat ’90, bardziej kojarzyła się z żałosną karykaturą samego siebie w czasach swojej świetności.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Jack

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.