Rynek mieszkaniowy kwitnie.
Opłacalne stają się inwestycje w Polsce jak i poza naszymi granicami kraju. Klientów nie brakuje. W jaki sposób wyszukać najlepszą ofertę? Sprawdzamy w internecie, gazetach, agencjach nieruchomości.
Coraz bardziej jednak odpowiada nam szukanie własnego mieszkania na targach. Osoby poszukujące mieszkań są teraz bardziej wymagające niż kilka lat temu. Potwierdzają te informacje deweloperzy jak i doradcy finansowi. Klienci porównują wszystkie oferty. Ceny, metraże jak i okolice przyszłych domów lub apartamentów. Coraz częściej zwracają większą uwagę na osiedla zabezpieczone kamerami lub w której okolicy pełnią służbę jednostki ochroniarskie. Czyli bezpieczne miejsca dla swojej rodziny z pełnym monitoringiem i innymi usługami wliczonymi w koszta utrzymania osiedla.

Wciągu czterech lat nastąpiła eksplozja rynku nieruchomości. Jesteśmy już świadomi, że kupowanie nieruchomości nie okazało się inwestycjami trafnymi. To znaczy, że kupujący z dużo większą ostrożnością podchodzą do zakupu nieruchomości. Gdzie szukać najlepszych dla nas ofert? Czy na targach nieruchomości znajdziemy coś co zaspokoi nasze wszystkie oczekiwania co do wymarzonego domu. Zazwyczaj jest to ciężka sprawa gdy mamy tak duży wachlarz firm sprzedających swoje produkty i usługi.

Klienci są różni. Jedni wiedzą czego szukają i trzymają się swoich wytycznych w podejmowaniu decyzji zakupu mieszkania lub domu. Natomiast połowa nie ma wybranego celu, nie wiedząc czy zdecydować się na dom czy mieszkanie, nie mając wybranych jeszcze parametrów inwestycji. Czego tak naprawdę szukają klienci? I tu zaczyna się istna góra do przebrnięcia począwszy od wyboru wielkości mieszkania po kredyt w jakiej instytucji go weźmiemy. A ofert takich jest naprawdę wiele. Czy warto całe oszczędności wkładać prosto w zakup nowego mieszkania?

Musimy wziąć pod uwagę, że są jeszcze starsze nieruchomości, które czasami są w lepszej ofercie cenowej dla naszego portfela. Więc jakie wybrać? Te co są już na rynku? Czy te całkiem świeże i nowe, które pojawiły się dopiero niedawno. To już sami musimy nad tym pomyśleć. Najlepszym pomysłem jest odwiedzenie targów nieruchomości i poznać oferty wielu firm znajdujących się w danym biznesie. Przejrzeć na spokojnie co oferują, jakie możliwości kredytowe można osiągnąć pod te inwestycje, ocenić ryzyko związane z tą grupa inwestycji. Przejrzeć plany a także makiety już istniejących nieruchomości.

Wielu klientów jest nastawionych tylko na zakup nieruchomości zagranicznych. I nie ma czemu się dziwić, jest to najbardziej teraz opłacalna inwestycja w nieruchomości. Kiedy u nas zima szaleje coraz chętniej wybieramy się na wycieczki w ciepłe miejsca. A tu ofert jest naprawdę dużo, od Hiszpanii po Majorkę można przebierać w ogłoszeniach pozostawionych przez młodych inwestorów, którzy swoje pieniądze zainwestowali w domy pod wynajem dla turystów, apartamenty w cieplejszych rejonach naszej kuli ziemskiej. Inwestycje takie tym bardziej nie są łatwe i wymagają dużej wiedzy odnośnie rynku nieruchomościami. Ceny nieruchomości na rynku hiszpańskim spadły w ciągu ostatnich kilku lat.

To daje nam szanse na bardzo korzystny zakup. Najważniejsze, aby taka nieruchomość była w wysokim standardzie. Znajdująca się w dobrej lokalizacji z pięknym widokiem, najlepiej tuż przy samej plaży. Takie nieruchomości zawsze będą cieszyły się dużą popularnością i przyniosą nam duże zyski z wynajmu ich przez turystów. Natomiast inwestycje w apartamenty w pobliżu hiszpańskich miast mogą nam się nie zwrócić. Warto bardzo dobrze przyjrzeć się ofercie wtedy są one bardzo przystępne.

Za mieszkanie od 80 do 100 metrów kwadratowych zapłacimy prawie tyle co za mieszkanie w Warszawie. W przeciwieństwie do Warszawy otrzymamy luksusowy apartament z widokiem na morze. Zakładamy że mamy kredyt na 250 tysięcy euro z wkładem własnym na poziomie 50 procent rozłożony na 15 lat co daje nam ratę w wysokości 900 euro a szacowane dochody z najmu to w sezonie przez 6 miesięcy co najmniej 500 euro na tydzień. W ciągu roku daje nam to średnio 1000 euro miesięcznie co oznacza, że pozwoli nam to na spłatę zaciągniętego kredytu. Na terytorium Państwa gdzie mamy już swoją nieruchomość, możemy ją oddać w ręce agencji nieruchomości.

Agencja, która znajdzie nam potencjalnych klientów zainteresowanych wynajmem naszego apartamentu a także będzie miała pod swoją ochroną naszą inwestycję.
Dbając o wprowadzkę i wyprowadzkę klientów jak, i serwisu naprawczego. Jest to bardzo pomocna usługa, która pomoże nam w prowadzeniu takiej inwestycji poza terenem Polski. Warto jednak pamiętać, aby wybrać ofertę kupna nieruchomości o jak najwyższym standardzie, taką którą w przyszłości sprzedamy z wielkim zyskiem.
Autor: AirStar. Artykuł do pobrania z serwisu AirStar.pl

POBIERZ TEN ARTYKUŁ
(zaznacz kod HTML poniżej i skopiuj na swoją stronę)
UWAGA: Pamiętaj by nie modyfikować treści artykułu.
Darmowe korzystanie z naszych artykułów zobowiązuje do zamieszczania ich w niezmienionej formie.